autorská inscenace. O mezní situaci. O momentu, pro který stojí za to žít. Jak přehodnotit předem připravené představy, obecně sdílené názory či hodnoty v konfrontaci s žitou skutečností a vlastní touhou po… štěstí? V situaci krize, kterou přináší srážka člověka s prostředím, člověka s člověkem, jeho s Ní, se snažíme porozumět hlavně sami sobě.
předloha. Inscenace Zdrhnout z Indie vychází z novely Láska v době globálních klimatických změn od Josefa Pánka – z částečně autobiografického příběhu přímočarého, upřímného, až neformálního vypravěče. Ten je dále tvarován našimi osobními zkušenostmi, včetně zážitků protagonisty Filipa Janoucha, který sám byl v Indii třikrát.
režie a dramaturgie.
Kamila Konývková Kostřicová a soubor
asistent dramaturgie.
Veronika Koloušková
osoby a obsazení.
dívka, recepční, Ona ... Anna Stenzlová
Tomáš ... Filip Janouch
za světly a hudbou.
Jonáš Konývka
nejbližší představení.
když se ocitnete v Bangalore, Indie. Vyděsíte se randálu, špíny, troubení, smradu, který nerozlišíte, přelidněnosti, totálního pocitu vykořeněnosti, jste na nejrozbitějším a nejnehostinnějším místě na světě… a pak – asi kvůli jejím prozaicky modrým džínům – uděláte vaši 1. fotku v životě.
josef pánek. Současný český spisovatel a vědec v oboru výpočetní molekulární genetika v Akademii věd ČR. Žil v Norsku a Austrálii, cestoval za vědou po světě. Vydal sbírku povídek Kopáč opálů (2013), novelu Láska v době globálních klimatických změn (2017), za níž obdržel nejvýznamnější českou literární cenu Magnesia Litera, a následně svůj první román Jsem jejich bůh (2022).